בניית אתר תדמיתי לעסקים

מהו אתר תדמית ?
אתר תדמית הוא למעשה אתר שכולל פרופיל על העסק או הארגון שהוא מייצג. תאריך הקמת האירגון, מספר העובדים, תחומי העיסוק, תחומי ההתמחות, שנות הניסיון של העסק ואזורי הפעילות של העסק, הם רק חלק קטן מהפרטים אותם ניתן למצוא באתר תדמית ושעליהם נשים את הדגש בתהליך בניית אתר תדמית.

מהו גודלו של אתר תדמית ?
בניית אתר תדמית יכולה להסתכם בעמודי אינטרנט בודדים, אך אין זה נדיר לראות אתרי תדמית שכוללים עשרות ואף מאוד רבות של עמודים. קבלת החלטה על גודלו של אתר תדמית, תעשה על פי רוב לפי מורכבותו וגודלו של האירגון.

לדגמא בניית אתר תדמית לחנות נישה קטנה או בית קפה קטן, תכלול לרוב עמודים בודדים, בעוד בניית אתר תדמית לחברות גדולות תאגידים וארגוני ענק, תכלול לא פעם עשרות ומאות עמודים.

כיצד מחליטים על גודל האתר בתהליך בניית אתר תדמיתי
בניית אתר תדמיתי וההחלטה על גודלו, מושפעות ישירות מהמידע שברצוננו לחלוק עם הלקוח מבלי לבלבל אותו. לדוגמא: אם אני בעל ארגון שחולש על עשרות תחומים שונים, מן הראוי שכאשר אקים אתר תדמית, אכלול מידע ותכנים באתר שמספרים (בקצרה ותמציתיות) על כל התחומים בהם אני עוסק. בנוסף לקוחותיי הפוטנציאלים וודאי ירצו לדעת מיהם האנשים שמנהלים את הארגון (על מחלקותיו השונות), כמה שנות ניסיון יש לי בכל תחום ואולי אפילו מיהם לקוחותיי.

כאשר אני מעוניין בהקמת או בניית אתר תדמית לעסק קטן (בית קפה פרטי, חנות נישה וכיו"ב), המידע שיכיל האתר לרוב יהיה מצומצם יותר.

הבדלים בין אתר תדמית לאתרים אחרים
רבים מאיתנו מתבלבלים בין אתרי תדמית, אתרי קטלוג וחנויות וירטואליות, חשוב לציין כי בניית אתר תדמית נועדה לשירטוט סוג של פרופיל עסקי על הארגון ולא להציג באופן מפורט מידי את כל השירותים שאני מספק ללקוח.

חנויות וירטואליות - אילו הם אתרי אינטרנט בהם אני נותן את האפשרות לרכוש את המוצרים או השירותים שאני מספק אונליין נקראים.

אתרי קטלוג - אילו הם אתרים בהם ניתן מידע מפורט לגבי כל אחד מהשירותים או המוצרים שהארגון שלי מספק.

בניית אתר תדמית יכולה להיעשות על ידי שילוב בין תכנים קטלוגיים, פרופיל עיסקי וחנות וירטואלית, אך על פי רוב, מעדיפים בעלי עסקים לעשות הפרדה בין אתר תדמית לאתרים קטלוגיים ו/או חנויות וירטואליות.


חזרה לבניית אתרים - מאמרים